All Products
-
Galvanized Steel Square Pipe
-
Rectangular Steel Pipe
-
Seamless Carbon Steel Pipe
-
Carbon Steel Coil
-
Carbon Steel Round Bar
-
Carbon Steel Angle Bar
-
C Channel Steel Beam
-
H Shaped Steel Beam
-
Welded Carbon Steel Pipe
-
Precision Carbon Steel Tube
-
Galvanized Carbon Steel Pipe
-
Carbon Steel Sheet
-
Carbon Steel Profile
-
Carbon Steel Flat Bar
-
Aluminum Alloy Tube
-
JackGood supplier for steel material
Keywords [ galvanized steel square pipe ] match 98 Products.
25.4mm Spiral Welded Carbon Steel Pipe A106-2006 For Natural Gas Oil Pipeline
| Thickness: | 6 - 25.4 Mm |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanized,black Painting,customerized |
| Section Shape: | Round/Square/Rectangular/Oval.etc |
ASTM H Shaped Steel Beam S235JR 21mm Welded H Beam For Building
| Grade: | Q235B,SS400,Q345B,S235JR |
|---|---|
| Web Thickness: | 5-16mm,6-21mm,100-900mm |
| Standard: | ASTM,JIS,EN,BS,DIN |
2 Inch Carbon Steel Flat Bar TA4 Astm A36 Flat Bar For Hoop Iron
| Standard: | GB, JIS |
|---|---|
| Width: | 10mm-1010mm Or Custom |
| Name: | Carbon Steel Flat Bar |
1000mm Astm A53 Tube A369 Black ERW Steel Pipe For Waterworks
| Thickness: | 1 - 200 Mm,0.5 - 20 Mm,1.5 - 45 Mm |
|---|---|
| Grade Group: | A53-A369,Q195-Q345,10#-45#,ST35-ST52,16Mn |
| Special Pipe: | API Pipe,Thick Wall Pipe,Other |
16Mn Carbon Steel Profile 0.7mm Carbon Structural Steel Grade C
| Application: | Supporting System |
|---|---|
| Grade: | Q235/Q195 |
| Thickness: | 4.5mm To 14.5mm,4.5-12.5mm |
35mm Rectangular Steel Pipe Q235 Ss Rectangular Tube Carbon Black Iron
| Thickness: | 0.4 - 35 Mm,0.2 - 20 Mm,0.5 - 3.0mm,0.5-80mm,0.5 - 60 Mm |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-alloy,Is Alloy |
| Technique: | ERW,Hot Rolled,Cold Drawn,Extruded,ERW And Hot Rolled/Cold Rolled/Hot Rolled/Cold Drawn/SAW |
0.2mm Carbon Steel Rectangular Tube A369 Metal Rectangular Pipe
| Thickness: | 0.4 - 35 Mm,0.2 - 20 Mm,0.5 - 3.0mm,0.5-80mm,0.5 - 60 Mm |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-alloy,Is Alloy |
| Section Shape: | Square,Rectangular,Round,Square/Rectangular,mild Steel Pipe Weight Square Hollow |
10 Inch Hot Rolled Rectangular Tube A106 Galvanized Square Steel Pipe
| Thickness: | 0.4 - 35 Mm,0.2 - 20 Mm,0.5 - 3.0mm,0.5-80mm,0.5 - 60 Mm |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-alloy,Is Alloy |
| Technique: | ERW,Hot Rolled,Cold Drawn,Extruded,ERW And Hot Rolled/Cold Rolled/Hot Rolled/Cold Drawn/SAW |
1-12m Length Rectangular EMT Steel Pipe 0.5mm For Client Request
| Technique: | ERW/LSAW/SSAW |
|---|---|
| Ends: | Plain/ Beveled/ Threaded/ Grooved |
| Thickness: | 0.4 - 35 Mm,0.2 - 20 Mm,0.5 - 3.0mm,0.5-80mm,0.5 - 60 Mm |
St37-52 Rectangular Steel Pipe Tube Galvanized 0.5-80mm Thickness
| Special Pipe: | Thick Wall Pipe,EMT Pipe |
|---|---|
| Package: | Bundles/Pallet/Crate/Case |
| Material: | Q195/ Q215/ Q235/ Q345, Q235, SS400, Q195-Q345 20# SS400, St37-52 |

