All Products
-
Galvanized Steel Square Pipe
-
Rectangular Steel Pipe
-
Seamless Carbon Steel Pipe
-
Carbon Steel Coil
-
Carbon Steel Round Bar
-
Carbon Steel Angle Bar
-
C Channel Steel Beam
-
H Shaped Steel Beam
-
Welded Carbon Steel Pipe
-
Precision Carbon Steel Tube
-
Galvanized Carbon Steel Pipe
-
Carbon Steel Sheet
-
Carbon Steel Profile
-
Carbon Steel Flat Bar
-
Aluminum Alloy Tube
-
JackGood supplier for steel material
Keywords [ galvanized steel square pipe ] match 98 Products.
Hot Dipped Galvanized Gi Steel Pipe Q235B 1mm Thickness 1000mm
| Product Name: | Good Quality Hot Dipped Galvanized Steel Pipe Gi Steel Pipe Q235B 1mm Thickness |
|---|---|
| Material: | Q195/Q215/Q235/Q345 |
| Outer Diameter(round): | 1 - 1000 Mm |
Hot Dipped Galvanized Carbon Steel Pipe Gi S235JR 1mm Thickness
| Product Name: | Good Quality Hot Dipped Galvanized Steel Pipe Gi Steel Pipe S235JR 1mm Thickness |
|---|---|
| Material: | Q195/Q215/Q235/Q345 |
| Outer Diameter(round): | 1 - 1000 Mm |
Sch40 Galvanized Carbon Steel Pipe 7mm Black Carbon Steel Pipe
| Application: | Boiler/Drill/Fluid/Fluid/Gas/Hydralic/Oil/Structure Pipe |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanized,or Customerized |
| Section Shape: | Roud / Sqaure/ Rectangular |
2mm Welding Galvanized Pipe Q215
| Application: | Boiler/Drill/Fluid/Fluid/Gas/Hydralic/Oil/Structure Pipe |
|---|---|
| Surface Treatment: | Galvanized,or Customerized |
| Section Shape: | Roud / Sqaure/ Rectangular |
A53 Galvanized Carbon Steel Pipe 50mm Welded Steel Tube TB162-2006
| Surface Treatment: | Galvanized,black Painting,customerized |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Alloy |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe,Gas Pipe,water Pipe |
A106B Welded Carbon Steel Pipe 80mm Welding Black Steel Pipe
| Section Shape: | Round/rectangular/square |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-alloy |
| Technique: | ERW,Hot Rolled,Cold Drawn,SSAW |
ASTM 20mm Seamless Square Steel Tube Q275 40x40 Square Tube Oil Surface
| Thickness: | 1 - 1000 Mm |
|---|---|
| Application: | Structure Pipe |
| Surface Treatment: | Galvanized,or Customerized |
2mm Precision Carbon Steel Tube St37 Low Carbon Steel Pipe DIN Standard
| Application: | Structure Pipe,Hydraulic Pipe,Construction,Fluid Pipe,Oil Pipe |
|---|---|
| Standard: | ASTM,DIN,GB,JIS,API |
| Thickness: | 2 - 50 Mm,0.1mm-60mm,1 - 8 Mm |
Astm Rectangular Steel Pipe A500 75mm 40X20 Rectangular Tube
| Thickness: | 0.4 - 35 Mm,0.2 - 20 Mm,0.5 - 3.0mm,0.5-80mm,0.5 - 60 Mm |
|---|---|
| Alloy Or Not: | Non-alloy,Is Alloy |
| Technique: | ERW,Hot Rolled,Cold Drawn,Extruded,ERW And Hot Rolled/Cold Rolled/Hot Rolled/Cold Drawn/SAW |
Q345 Rectangular Steel Pipe 16Mn Carbon Steel Rectangular Tube
| Technique: | ERW,Hot Rolled,Cold Drawn,Extruded,ERW And Hot Rolled/Cold Rolled/Hot Rolled/Cold Drawn/SAW |
|---|---|
| Application: | Structure Pipe,Construction Or Building Structure Pipe,Transportation,Boiler Pipe,Boiler/Drill/Fluid/Fluid/Gas/Hydralic/Oil/Structure Pipe |
| Surface Treatment: | Galvanized,black,oil,Cement And Other Treatment,Paint |

